GOWORK - Wywiad z Dyrektorem Generalnym Grupy Amtra

18-10-2016

Wydarzenia

Jarosław Nowakowski, Dyrektor Generalny, odpowiada na pytania związane 
z działalnością i z rekrutacją pracowników w firmie
Amtra Sp. z o.o. 

Jakie usługi świadczy Amtra Sp. z o. o.?

Zajmujemy się dystrybucją i produkcją chemii samochodowej 
i profesjonalnej.

Jakie dokładnie produkty oferujecie klientom?

Jeśli chodzi o chemię samochodową, to oferujemy klientom popularne produkty takie jak: WD 40, Wunder-Baum czy Moje Auto, którego jesteśmy również producentem. Oprócz tego mamy w ofercie jeszcze piętnaście innych marek. Jeśli natomiast chodzi o chemię profesjonalną, to tutaj należy wyróżnić m.in. takie produkty, jak Clinex, który dostarczamy do hoteli, restauracji czy różnych zakładów, w których wykorzystuje się chemię profesjonalną przeznaczaną do utrzymywania czystości.

Gdzie świadczycie swoje usługi?

Główna siedziba firmy znajduje się w Sosnowcu. Tutaj też mieści się magazyn centralny na dziesięć tysięcy palet. Do tego posiadamy ponad 50 handlowców w terenie, którzy zajmują się sprzedażą naszych produktów. Łącznie nasza firma zatrudnia 150 pracowników.

W jaki sposób można aplikować do państwa firmy? Gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Publikujemy je na popularnych portalach ogłoszeniowych. Oprócz tego można aplikować do nas poprzez stronę internetową www.amtra.pl. Odbywa się to poprzez wejście w zakładkę „kariera”. Można także wysłać swoje CV i list motywacyjny na ogólny e-mail naszej firmy.

Proszę powiedzieć, czy aktualnie prowadzą państwo jakieś procesy rekrutacyjne?

Oczywiście. Aktualnie poszukujemy osób do działu IT na stanowisko administratora systemu Impuls. Cały czas rekrutujemy również handlowców do dystrybucji naszych produktów. Obecnie poszukujemy także magazyniera z uprawnieniami na wózki widłowe oraz specjalistę do spraw serwisowania akumulatorów.

Czego oczekują państwo od kandydatów do pracy?

Przede wszystkim pomysłowości w działaniu oraz zaangażowania i lojalności. Poszukujemy ludzi, którzy chcą zostać z naszą firmą na dłużej. Istnieje pewien typ CV, który podczas analizy dokumentów aplikacyjnych natychmiast odrzucam. Jeśli widzę, że ktoś miał kilkanaście prac i w każdej pracował po pół roku. Nie czytam takich CV, ponieważ interesują nas osoby pomysłowe, zaangażowane i lojalne, które chcą zostać w jednym miejscu na dłużej.

Pełna treść wywiadu dostępna na portalu GoWork.pl