Wyszukaj produkt

MIKALOR

MIKALOR

Mikalor to obecnie jeden z największych producentów opasek i obejm montażowych w Europie i na świecie. Na światowych rynkach elementów złącznych marka ta obecna jest od roku 1943. Szeroka gama wysokiej jakości produktów, które zapewniają rozwiązania w zakresie montażu, dostosowane do potrzeb nowoczesnego przemysłu – to atrybuty marki. Zastosowanie nowoczesnych procesów produkcyjnych, posiadających certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001, umożliwiło firmie Mikalor osiągnięcie znaczącej pozycji w międzynarodowym przemyśle motoryzacyjnym, AGD i innych sektorach przemysłowych. Główny zakład produkcyjny, w którym produkowany jest asortyment obejm i opasek zaciskowych do węży elastycznych, znajduje się w Sabadell, w pobliżu Barcelony.

Kompleksowa oferta Mikalor zawiera najbardziej popularne opaski ślimakowe, ciśnieniowe  do układów wydechowych oraz szereg specjalistycznych opasek wykonanych z różnych materiałów, które stosowane są w najtrudniejszych warunkach różnych gałęzi przemysłu. Mikalor, jako jedyny na świecie producent, posiada w swojej ofercie opaskę  wykonaną w całości z tytanu, której parametry pozwalają na jej zastosowanie w najbardziej wymagających warunkach, jak na przykład w silnikach bolidów F1. Pełna oferta Mikalor zawiera kilka tysięcy indeksów opasek wykonanych z materiału od W1 do W5, które zapewniają kompleksowe rozwiązanie dla każdego najbardziej wymagającego zastosowania.

W sprawie pełnej oferty handlowej dotyczącej marki Mikalor - prosimy o kontakt:
Mariusz Sieradzki
Brand Manager
m.sieradzki(at)amtra.pl

Opaska otwarta

Opaska otwarta
Opaska wykonana z miękkiego metalu na taśmie 5 mm w dwóch rozmiarach 6-11 oraz 7-19 mm przeznaczona do stosowania w aplikacjach o ograniczonym dostępie do pola montażowego. Rozmiar opaski oraz zastosowany materiał zapewnia łatwy i szybki montaż w przypadku utrudnionego dostępu. Wykonane z materiału W2 (stal nierdzewna) zapewniają wysoką odporność na korozję. Zalecana do stosowania przy niskim i średnim ciśnieniu.

Opaska do przegubów

Opaska do przegubów
Opaski wykonane z miękkiego rodzaju stali W1 doskonale dopasuwujące sie do miejsca montażu przeznaczone do pracy pod niskim i średnim ciśnieniem. Konstrukcja zamka umożliwia szybkie i trwałe zacisnięcie wokół strefy montażu bez potrzeby dokonywania korekt. Opaska edykowana jest do osadzania osłon przegubów półosi napędowych oraz do innych aplikacji o stałej średnicy gdzie dostep do strefy montażu jest ograniczony. Zalecana do stosowania przy niskim i średnim ciśnieniu.

ASFA-L

ASFA-L
Opaski ślimakowe na taśmie 9 mm najbardziej popularne opaski na rynku wykorzystywane do wielu różnych zamocowań. Oferują duży zakres montażowy oraz wysoką siłę zacisku 4 Nm. Precyzyjne tłoczenia, podniesione brzegi oraz gładki spód taśmy zapewniają łatwy i bezpieczny montaż. Opaski dostępne są w specyfikacji materiałowej W1 (stalowe ocynkowane) oraz W2 (stal nierdzewna). Opaski wykonane z materiałów W3, W4 oraz W5 dostępne są na indywidualne zamówienia. Zalecana do stosowania przy wysokim ciśnieniu.

ASFA-S

ASFA-S
Opaski ślimakowe na taśmie 12 mm przy zachowaniu wszystkich walorów opasek ASFA-L oferują dodatkowo wyższy moment montażowy 6,8 Nm, który zapewnia całkowitą szczelność instalacji pracującej pod wysokim ciśnieniem. Specjalna konstrukcja zamka opaski pozwala na płynne zamknięcie i otworzenie bez konieczności jej rozcinania. Opaski dostępne są w specyfikacji materiałowej W1 (stalowe ocynkowane). Opaski wykonane z materiałów W2, W3, W4 oraz W5 dostępne są na indywidualne zamówienia. Zalecana do stosowania przy wysokim ciśnieniu.

DIN 3021

DIN 3021
Opaska samozaciskowa do ciężkich aplikacji produkowana zgodnie z normą DIN 3021. Jest szczególnie zalecana do zastosowań, w których temperatura może się wahać od -40ºC do + 120ºC. Konstrukcja tej obejmy zapewnia utrzymanie stałej siły zacisku pomimo gwałtownych zmian temperatury. Szybki i łatwy montaż jest dodatkowym atutem tej obejmy. Zalecana do stosowania przy wysokim ciśnieniu.

Super / Supra

Super / Supra
Opaska wysokociśnieniowa przeznaczona do bardzo wymagających aplikacji w instalacjach pracujących pod bardzo wysokim ciśnieniem. Wykonana z najwyższej jakości materiału w zależności od rozmiaru na taśmie o szerokości od 16 do 26mm. Zapewnia całkowitą szczelność w extremalnych warunkach. Unikalna konstrukcja oraz materiał z którego wykonana jest opaska gwarantują najwyższą jakość produktu. Zalecana do stosowania przy wysokim ciśnieniu.