O Amtra

Grupa Amtra – to grupa kapitałowa powstała z połączenia trzech spółek – Amtra, Nanochem oraz Five Star Polska.

Podczas 25 lat działalności osiągnęła pozycję jednego z liderów na krajowym rynku dystrybucji i produkcji wyrobów chemii samochodowej oraz profesjonalnej chemii sprzątającej. Jest również generalnym dystrybutorem ponad 20 renomowanych marek z branży chemii motoryzacyjnej. Działalność Grupy to nie tylko hurtowy obrót towarami, ale  także reprezentacja uznanych na świecie i w Europie producentów na rynku polskim.

Grupa Amtra oferuje kompleksowe wsparcie sprzedaży - od dostawy, wsparcia handlowców, poprzez materiały handlowe i dokumentację techniczną, aż po kampanie reklamowe i marketingowe. Dystrybucja produktów wspierana jest promocjami, a budowanie świadomości marki i wzmacnianie jej pozycji rynkowej - regularnymi akcjami marketingowymi i kampaniami reklamowymi skierowanymi do klienta końcowego.

Firma posiada ogólnopolską sieć handlowców - obsługujących Rynek Niezależny oraz Rynek Sieciowy na poziomie hurtu i detalu, służących klientom fachową wiedzą i doradztwem. Świadczy też serwis posprzedażowy, już w punkcie sprzedaży, na półce. Dostawy produktów z oferty Amtra docierają do odbiorców hurtowych w ciągu doby od złożenia zamówienia.

Dzięki tym działaniom i współpracy z partnerami handlowymi, większość marek, które tworzą ofertę Grupy Amtra to numer 1 lub 2 w swojej kategorii. Są to między innymi: legendarny preparat wielofunkcyjny WD-40, ponadczasowe odświeżacze powietrza WUNDER-BAUM - w kształcie kultowego drzewka, czy dodatki do paliw STP - marka z sukcesami, m.in. w sportach motorowych. Warto wspomnieć również o Turtle Wax - liderze innowacji w kosmetyce samochodowej, a także marce z ponad stuletnim doświadczeniem na rynku profesjonalnej chemii samochodowej, jaką jest Permatex.

Grupa Amtra od 2003 roku jest producentem swoich marek: Moje Auto, Mobiler, Clinex, Expert+ oraz MA Professional. Mając 100% wpływ na asortyment, wizerunek i jakość produktów dokładamy starań, aby oferta była idealnie dopasowana do rynku i oczekiwań konsumentów oraz partnerów handlowych.

Od 2007 roku Amtra skutecznie rozwija działalność eksportową - przede wszystkim produkcję „private label” oraz eksportową produkcję Moje Auto (MA Professional Car Care), Clinex Nanochem i MA Professional. Na dzień dzisiejszy nasze produkty są obecne na kilkunastu zagranicznych rynkach zbytu.

Od 2009 roku w firmie Amtra działa centrum logistyczne - magazyn wysokiego składowania o powierzchni prawie 6.000 m2 z możliwością utworzenia w nim 10.000 miejsc paletowych. Dzięki dedykowanemu systemowi informatycznemu, pracy z wykorzystaniem radioterminali oraz procedurom systemu zarządzania jakością ISO 9001, towar wysyłany jest w dowolne miejsce Polski w ciągu 24 godzin, w bliskiej współpracy z wybranym przewoźnikiem i elastyczności w liczbie zamawianych samochodów na dany dzień.

W 2010 r. Amtra w połączeniu ze spółką Nanochem - utworzyła Grupę Kapitałową Amtra. Dzięki temu nastąpił przepływ wiedzy, technologii, doświadczenia i kapitału - a oferta Amtra wzbogaciła się o markę CLINEX Nanochem i nową kategorię produktów - profesjonalnych środków utrzymania czystości - przeznaczoną do użytkowania w kanale HoReCa, w zakładach przemysłowych, handlowych, usługowych, biurach, szkołach, halach etc. Jest to polska produkcja oparta na recepturach i pracy własnego działu R&D (Badania i Rozwoju). Rozwija się też produkcja marek własnych na zlecenie klientów.

W 2015 roku do Grupy Amtra dołączyła spółka Five Star Polska Sp. z o.o. zajmująca się dystrybucją akumulatorów pod markami Five Star, Stark, Start-R oraz MA PROFESSIONAL Power i MA PROFESSIONAL Empex.